O Holostoku

„Vypustili jsme z názvu „c“, aby nepřipomínal božkovskou likérku, trochu krkolomně začali říkat, že jde o HOLOStřevský SouTOK, pozvali rockery a další takový a náš festival začal žít. Bylo těsně před koncem tisíciletí, holostřevská fara byla ještě celá rozbitá a těšila se na pomoc.“ A tak vznikla tradice, která trvá až dodnes. V malebné vesnici Holostřevy již popatnácté proběhne hudebně-divadelní festival Holostok, a to o víkendu od 23. do 25. Června.

Festival, který rok co rok umožňuje návštěvníkům seznámit se se začínajícími i známými osobnostmi hudební a divadelní scény a jejich tvorbou. Každoročně vítá nové příznivce i talenty a zve je do svébytného světa, kde platí trochu jiná pravidla než ve světě před farní zdí. V momentě, kdy člověk vstoupí do areálu barokní fary, kde se festival odehrává, může odhodit starosti všedních dní, vypnout telefon a usadit se pohodlně do trávy.

Letos se během festivalového víkendu představí devět kapel, čtyři divadla a nebude chybět ani zajímavý doprovodný program pro dospělé i děti.

Pro posluchače jsme přichystali pestrou škálu hudebních stylů; folk, alternative, progresivní rock nebo třeba pop, a tak si každý v programu může najít, co se mu zlíbí. Mezi vystupujícími se objeví třeba kapela Už jsme doma, Schrödingerova kočka, Cox&Vox nebo plzenští What’s Your Favorite Number?

První festivalový večer odstartuje skupina Mi Martef a ještě před jejich vystoupením rozhodně nebude chybět již tradiční holostokové zahájení festivalu. Během soboty se pak v areálu holostřevské fary představí také čtyři divadelní soubory. S hrou Vaňku, člověče! do Holostřev přijede soubor Druhé nástupiště, v sobotu odpoledne zahraje také soubor Stádo hru Na brigádě a na festival se vrátí i dětský divadelní spolek z Plané Dobrej matroš v doprovodu souboru Prasátko v županu.

Nebude chybět ani velký táborákový oheň, který se každoročně rozhoří, jakmile dozní poslední kapela noci. Potěší hlavně ty, kteří si rádi zazpívají u kytary. V neděli je každý zván na bohoslužbu „plus“ do kostela sv. Mikuláše, která zakončí celý festival. Pro mnohé je těžké z Holostoku odjíždět, ale o to hezčí je, se další rok opět vracet.

Reklamy