O Holostoku

„Vypustili jsme z názvu „c“, aby nepřipomínal božkovskou likérku, trochu krkolomně začali říkat, že jde o HOLOStřevský SouTOK, pozvali rockery a další takový a náš festival začal žít. Bylo těsně před koncem tisíciletí, holostřevská fara byla ještě celá rozbitá a těšila se na pomoc.“

A tak vznikla tradice, která trvá až dodnes. V malebné vesnici Holostřevy již podevatenácté proběhne hudebně-divadelní festival Holostok, a to o víkendu od 21. do 23. června 2019.

holostok 2016 Bára Pitrová (9)Festival, který rok co rok umožňuje návštěvníkům seznámit se se začínajícími i známými osobnostmi hudební a divadelní scény a jejich tvorbou. Každoročně vítá nové příznivce i talenty a zve je do svébytného světa, kde platí trochu jiná pravidla než ve světě před farní zdí. V momentě, kdy člověk vstoupí do areálu barokní fary, kde se festival odehrává, může odhodit starosti všedních dní, vypnout telefon a usadit se pohodlně do trávy.

Letos se během festivalového víkendu představí devět kapel, dvě divadla a nebude chybět ani zajímavý doprovodný program pro dospělé i děti. Letos nově chystáme taky slam poetry okénko.

Pro posluchače jsme přichystali pestrou škálu hudebních stylů; folk, jazz, alternative electronicu, rock. Každý si zkrátka najde, co se mu zlíbí. Víc o programu najdete v sekci PROGRAM.

Už teď vám ale můžeme slíbit, že rozhodně nebude chybět tradiční táborákový oheň, který se každoročně rozhoří, jakmile dozní poslední kapela noci. Potěší hlavně ty, kteří si rádi zazpívají u kytary. Hrajete na hudební nástroj? Umíte tleskat? Nebo falešně zpívat? Všechno vítáme.

V neděli je pak každý zván na bohoslužbu „plus“ do kostela svatého Mikuláše, která zakončí celý festival. Pro mnohé je těžké z Holostoku odjíždět, ale o to hezčí je se další rok opět vracet.

holostok 16_ondřej hnízdil (9)